TERAPEUTICKÉ LADIČKY

Terapeutická ladička je kovový nástroj, který funguje jako akustický rezonátor. Každá z nich je naladěna do konkrétního tónu/frekvence. Pokud ladičce dodáme fyzický impuls, rozezní se směrem do okolního prostoru a vibruje i sama o sobě.

TERAPIE LADIČKAMI

Terapie speciálními terapeutickými ladičkami je jemná, neinvazivní akustická terapie. Ladičky umožňují tělu reagovat na vibraci prostřednictvím vyrovnání a vyladění proudu energií. Naše tělo je principiálně "hudební nástroj" s nespočtem daných tónů a vibrací, které se díky mnoha vnějším i vnitřním faktorům mohou snadno "rozladit", ale pokud mu umožníme znovu se vyladit, můžeme dosáhnout optimální vnitřní harmonie.

Pokud rozezníme ladičky a aplikujeme jejich vibrace do zvolených diagnostických bodů v rámci meridiánů našeho těla, můžeme dosáhnout rychlé změny tělesné biochemie a přinést opět harmonickou rovnováhu našemu nervovému systému, svalovému napětí a vnitřním orgánům. I naše mysl se může dostat do stavu klidu a vnitřního míru.

JAKÉ MOHOU BÝT POZITIVNÍ ÚČINKY TERAPEUTICKÝCH LADIČEK?

 • pomáhají prohloubit čistotu mysli a kvalitu mozkových funkcí
 • pomáhají zlepšit a obnovit přirozené rytmické cykly těla , což se pozitivně promítá na úrovni fyzické, mentální i duchovní
 • pomáhají zlepšit tok energií v těle
 • zlepšují mentální koncentraci
 • zmírňují stres
 • pomáhají hojení namožených svalů a šlach
 • mohou přivést do stavu hluboké relaxace
 • přispívají v k rozvoji sluchových schopností
 • zlepšují a prohlubují následnou masáž, akupresuru i meditaci
 • přivádějí nervový systém do rovnováhy
 • pomáhají mentální integrace mozkových hemisfér

JAK SE LADIČKY POUŽÍVAJÍ?

Ladičky se původně používaly k ladění hudebních nástrojů, protože vyzařují dokonalé a čisté sinusoidní frekvence, které umožňují doladit nástroje do správné výšky tónů. Když však ladičku rozezníme, všimneme si, že tento impuls způsobí rozkmitání vzduchu kolem ladičky a vzduchem se pak šíří velmi silné vibrační impulsy. Proto se ladičky začaly používat též ke zvýšení množství energie v různých částech těla.

Každá ladička podle frekvence má určité použití a některé je možné přiložit přímo na akupresurní body.

Stačí ladičku rozeznít a přiložit ji k jakékoli části těla, kterou chcete uzdravit  - ať už se přímo těla dotkneme nebo ladičku ponecháme znít v jeho bezprostřední blízkosti. Můžeme je také používat při energetickém léčení, například tak, že je položíme do blízkosti různých čaker neboli energetických center nacházejících se podél páteře. Tato energetická centra se shodou okolností nacházejí také v místech, kde se podél páteře nacházejí nervová centra, která vysílají impulsy k různým orgánům, takže energetizací těchto oblastí stimulujeme orgány k větší zdraví prospěšné činnosti. Ladičku můžeme též aplikovat přímo na akupresurní body.

Ladičku rozezníme speciálním kladívkem nebo úderem o podložku. A bezprostředně poté ji pak přiložíme ke svému tělu nebo tělu našeho klienta a necháme ji doznít. Celý proces pak znovu opakujeme a frekvenci ladiček můžeme postupně měnit. Nejlepším průvodcem tímto procesem je naše intuice, vcítění se do procesu a naše (nebo klientovy) odezvy na tuto terapii.

JAKÉ JSOU DRUHY LADIČEK?

Ladičky jsou k dispozici v mnoha speciálních frekvencích - ať už jednotlivé nebo v rámci speciálních sestav. U nás v Léčivých Nástrojích jsme pro vás vybrali ty nejkvalitnější terapeutické ladičky, které můžete použít k různým  účelům.

Vybrat si můžete ze speciálních sestav:

K dispozici jsou též jednotlivé ladičky:

Ladička 528 Hz Solfeggio

Ladička 528 Hz Solfeggio

1 020 Kč
Skladem