UGUR Handpan D Kurd 8+1 stainless
UGUR Handpan D Kurd 8+1 stainless
UGUR Handpan D Kurd 8+1 stainless

UGUR Handpan D Kurd 8+1 stainless

Skladem
44 400 Kč
Bez DPH: 36 694 Kč

Popis

O NÁSTROJI

Handpan UGUR s 9 tóny v univerzálním ladění D Kurd 8 + 1 s nádherným, jemným zvukem, bohatými rezonancemi a dlouhým dozvukem. Ideální pro meditační, kreativní i dynamické hraní.

Handpan je z vrchní strany ozdoben krásnou mandalou.

TECHNICKÉ SPECIFIKACE

  • Průměr: 53 cm
  • Počet tónů: 9
  • Tóny: D / A Bb C D E F G A
  • Materiál: nerezová ocel

Součástí balení je měkký, látkový, transportní obal.

Pokud s handpanem plánujete cestovat častěji, doporučujeme přikoupit ochranný obal EVATEK s tvrzenou skořepinou, který váš nástroj dokonale ochrání.

Příslušenství k handpanům najdete níže.

ZAJÍMAVOSTI

Handpan, také známý jako Pantam nebo Hang drum je hudební nástroj, jehož kořeny sahají až do přelomu 19. a 20. století. V té době se v oblasti Trinidadu a Indonésie začaly objevovat první pokusy o melodické nástroje vytvořené z kovu (barelů a kovových nádob) - u kterých se udomácnil název "steeldrum". Tyto nástroje měly po obvodu více tónů laděných do různých stupnic a hrálo se na ně většinou paličkami.

První nástroje v podobě dnešního handpanu se objevily kolem roku 2000 ve Švýcarsku - vyvinula je firma Panart a nástroj byl pojmenován Hang neboli Hang drum ("hang" znamená ve švýcarském dialektu "ruka"). Panart už však tyto nástroje dávno nevyrábí a od té doby se postupně objevily desítky dalších výrobců těchto nástrojů. 

Handpan je nástrojem, ze kterého se můžete těšit sami doma a na který je zároveň možné hrát i na špičkové virtuózní koncertní úrovni, kombinovat ho s jinými nástroji, dalšími handpany apod. Výuka hry na handpan začíná základními technikami tvorby tónů a jejich kombinací, elementárními rytmickými strukturami a pokračuje pokročilejšími technikami, komplexnějšími rytmickými strukturami a též možnostmi kreativní improvizace. To vše se můžete u nás naučit během lekcí s Pavlem Sedláčkem.


Podobné nástroje

UGUR Handpan D Celtic 8+1 stainless

UGUR Handpan D Celtic 8+1 stainless

39 500 Kč 44 400 Kč
Na cestě
UGUR Handpan D Kurd 9+1 stainless

UGUR Handpan D Kurd 9+1 stainless

44 400 Kč
Na cestě

Řekli o nás

Získali jsme nástroj, který bude hrát v našem muzikálu Branický Zázrak a jeli jsme si pro něj až do Léčivých Nástrojů, protože tam jsem objevil nástroje, které mají takové vibrace, že dokáží zasáhnout místa v našich myslích nebo v srdci, kam se slovy nedostaneme.

Jan Svěrák, režisér

Po páteční návštěvě u Vás bych se nejraději přestěhovala do Jablonce, vůbec se nám nechtělo domů. Tolik nádherných nástrojů a všechny se dají vyzkoušet!

Mary Jankowa

Mám z Léčivých Nástrojů Koshi zvonky, rezonanční vlny a je to boží .... a ještě se určitě na nějaké nástroje chystám.... Léčivé nástroje = léčivé vibrace...

Marta Raidová

Příjemná komunikace, obratem dodané zboží, velmi kvalitní zboží a předčilo mé očekávání.

ověřený zákazník

Mám odtud zcela nový handpan a nejen, že jsem naprosto spokojená s nástrojem, ale i s přístupem a péčí Sedláčkových. Děkuji za nadstandardně příjemnou péči.

Lenka Eywa

Zvuk Koshi z Léčivých Nástrojů milujeme. Loni jsem obdarovala i kamarádky a jsou nadšené.

Korálky Waldorfské

Koupil jsem si v Léčivých Nástrojích handpan. Už od první lekce mě to oslovilo. Beru to současně i jako rehabilitaci, protože jsem po těžkém úrazu hlavy, takže koordinuji ty pohyby. Velkým přínosem je pro mě nejenom rehabilitace, ale i to, že mám vynikajícího lektora - to je Pavel Sedláček :)

Valentin Janko

To je to, co v dnešní době potřebujeme v rámci zachování duševního zdraví poslouchat. V klidu a tichu, jen ty nádherné tóny!!!!

Hana Kelnarová

Bleskové dodání zboží, rychlá a příjemná komunikace, zboží bylo skvěle zabaleno a ve výborné kvalitě.

ověřený zákazník

Fantastický výběr nástrojů, perfektní milá komunikace, skvělé zasvěcené rady, myslím že nikdo v ČR nemá tak hluboké znalosti a zkušenosti s těmito nástroji, nemluvě o tom, že si většinu z nich člověk může u nich přímo vyzkoušet. Pokud máte zájem o krásné hudební nástroje všeho druhu, myslím že lepší místo u nás není. Jednoznačně doporučuji.

ověřený zákazník

To se nedá popsat, je to tady nádherné a úžasné! Vybrala jsem si v Léčivých Nástrojích krásný set křišťálových mís, budu s nimi zpívat a také křišťálovou pyramidu. Tak se těším až to doma rozezním!

Šárka Marková, zpěvačka

Moc děkuji za vaše krásné vysvětlení o ladičkách. PS - Savita drums - má předchozí objednávka jsou úžasné 👍😀

Aneta Richterová

Včera jsem u Vás zakoupil handpan a sestra je z něj úplně nadšená (plakala radostí). Za mě má též úžasný zvuk a do budoucna si ho zřejmě také pořídím. Je to úžasný nástroj. Děkuji.

Zdeněk Kouřil

Už mnoho let spolupracujeme s Léčivými Nástroji, kde nacházíme největší výběr krásných hudebních nástrojů všeho druhu pečlivě vybraných Ivem Sedláčkem. Naši klienti tyto nástroje milují, poskytují jim úžasný prostor pro radostné a kreativní muzicírování.

Matěj Lipský, ředitel Ústavu sociálních služeb Tloskov