Popis
O IPLIKÁTORU
Skládací iplikátor v látkovém obalu tyrkysové barvy je navržen tak, aby poskytovaly širokou škálu terapeutických aplikací, zejména pro oblast páteře, velkých svalových skupin, k úlevě od bolesti zad a při nespavosti. Díky své skládací konstrukci je snadno přenosný a skladovatelný, což zvyšuje jeho praktičnost. Při chronické osteochondróze a nespavosti se doporučuje pravidelné používání iplikátoru před spaním po dobu 15–20 dní, následované dvoutýdenní pauzou, aby se nesnižoval terapeutický efekt.
Při ležení na velkém iplikátoru pocítíte první 3 minuty působení ostrých hrotů, následně se dostaví pocit tepla a příjemného uvolnění, které přetrvává po celou dobu aplikace. Kůže může zčervenat, což je normální reakce. Při pravidelném používání se zlepšuje krevní oběh, uvolňují se svaly a dochází k celkovému zlepšení zdravotního stavu.
ÚDRŽBA
Dezinfekci provádějte běžnými prostředky, iplikátor omývejte kartáčkem. Nafukovací a průhledné iplikátory umývejte pod tekoucí vlažnou vodou.
Uvolněné kolečko opět přilepte nebo přišijte na původní místo.
TECHNICKÉ SPECIFIKACE
-
Délka: 68 cm
-
Šířka: 38 cm
ZAJÍMAVOSTI
Iplikátor Kuzněcova, známý také jednoduše jako iplikátor, je zařízení sestávající z kovových a plastových modulů s ostrými hroty, upevněnými na polyetylénové nebo textilní podložce. Hlavním účelem iplikátoru je zmírnění akutních a chronických bolestí. Jeho účinnost je založena na principu akupresury a reflexologie, kdy ostré hroty působí na pokožku a podkožní tkáně, čímž stimulují krevní oběh, uvolňují svalové napětí a podporují přirozené regenerační procesy v těle.
Iplikátor byl poprvé vyvinut v Čeľabinsku v Rusku Ivanem Ivanovičem Kuzněcovem. Kuzněcov, který trpěl chronickým onemocněním ledvin, si po neúspěšné léčbě tradiční medicínou začal studovat čínskou a tibetskou medicínu. Na základě těchto znalostí vytvořil první iplikátor, což byl pás s přišitými šicími jehlami. Po úspěšné léčbě svých problémů se Kuzněcovův vynález stal předmětem zájmu lékařů a později byl patentován a rozšířen. V roce 1980 obdržel Kuzněcov spolu s vědci z VNIIFK patent na iplikátor jako prostředek ke zvýšení lidského výkonu. Tento přístroj se stal velmi populární v bývalém Sovětském svazu, kde bylo vyrobeno přibližně 70 milionů kusů.