Dotaz na produkt:

Největší výběr hudebních nástrojů pro muzikoterapii, hudební výchovu,
společné muzicírování, relaxaci, harmonizaci.
Projekty a realizace vybavení muzikoterapeutických ateliérů, léčebných center,
školních, vzdělávacích i wellness zařízení.

WELLNESS A LÉČEBNÁ MUZIKOTERAPIE


Hudba a zvuky jsou od nepaměti považovány za jeden z nejblahodárnějších a nejléčivějších prostředků pro tělo, mysl a celý náš vnitřní energetický systém. Není proto divu že dnes s úžasem postupně znovuobjevujeme všechny tyto možnosti, které byly známé a v různých podobách bohatě využívané po tisíciletí.

Je bohatě prokázáno, že zvukové masáže a jemné doteky harmonizujících hudebních vibrací vyvolávají široké spektrum pozitivních reakcí a blahodárných vlivů v celém našem těle i psychice a zasahují až do oblasti buněčných struktur. Přímým výsledkem vhodně aplikované wellness nebo léčebné zvukově-hudební terapie je hluboké uvolnění těla i mysli, odstranění nebo zmírnění tělesných bloků a napětí, urychlení procesů léčení a rekonvalescence a celková regenerace a "znovuvyladění" celého našeho vnitřního systému. Klient nebo pacient se cítí celkově osvěžen, dochází k úlevě od fyzických nebo psychických potíží a často též k velmi příjemným, inspirujícím nebo i objevným vnitřním zážitkům.

To vše se může stát novou unikátní a nesmírně účinnou součástí procedur vašeho wellness, léčebného nebo masážního centra, lázní a též i specializované kliniky, nemocnice nebo jiného zdravotnického zařízení. Je to něco, co vaši klienti a pacienti budou vnímat jako velice blahodárné, příjemné, jedinečné a účinné a budou se k těmto procedurám často vracet a dále je vyhledávat.

Otázkou zůstává jaká zařízení a nástroje k vašim specifických účelů, potřebám a přáním zvolit a jak je vhodně a účinně používat. V tom všem se na nás můžete s plnou důvěrou obrátit. Na základě vašich potřeb, přání a specifik vašeho zařízení vám velmi rádi vám poradíme s optimálním výběrem a ideální kombinací nástrojů, zejména různých druhů speciálních vibračních a zvukově masážních lůžek, monochordů a lehátek. Vybraná zařízení a nástroje dodáme přímo k vám a podrobně vás prakticky seznámíme se základními způsoby jejich aplikace, s mnoha dalšími možnostmi využití a též s různými způsoby jejich vzájemné kombinace s cílem dosáhnout co nejlepšího účinku pro vaše pacienty nebo klienty.

Rezonanční terapie působí zejména v těchto oblastech:

- stabilizuje a relaxuje centrální nervový systém
- má pozitivní a uvolňující vliv na hladké svalstvo, krevní oběh a dýchací cesty
- stimuluje metabolismus
- podporuje přísun krve do orgánů
- působí příznivě při vysokém krevním tlaku
- podporuje rekonvalescenci (i po operacích a závažných nemocech)
- uvolňuje vnitřní bloky, napětí a stresy
- osvěžuje a regeneruje celý organismus
- působí pozitivně na mysl a psychiku

Vedle vibračních a zvukově masážních lůžek (velmi dobře využitelných i ve školských a předškolních zařízeních) jsou dalšími osvědčenými nástroji k výše zmíněným účelům též různé druhy gongů, vibrujících mís, rotujících zvukových vln, terapeutických laděných zvonů, monochordů a dalších speciálních hudebních nástrojů.

Rezonanční terapie působí velmi příznivě i na děti. Pro ně je určena speciální postýlka "Zpívající Delfín" a též různé druhy rezonančních kolébek.

 Kromě poradenství a dodání těchto nástrojů vám můžeme nabídnout i služby kvalifikovaného muzikoterapeuta - hudebníka pro práci s vašimi klienty ve vašem zařízení s využitím všech těchto speciálních nástrojů.