Dotaz na produkt:

Největší výběr hudebních nástrojů pro muzikoterapii, hudební výchovu,
společné muzicírování, relaxaci, harmonizaci.
Projekty a realizace vybavení muzikoterapeutických ateliérů, léčebných center,
školních, vzdělávacích i wellness zařízení.

NÁSTROJE PRO DĚTI

Děti milují hudbu. Od nejranějšího kojeneckého věku a dokonce i v maminčině bříšku jsou velmi citlivé k hudbě, zpěvu a zvukovým vibracím. Hudba a zvuky vhodných hudebních nástrojů na ně mají nesmírně pozitivní, uklidnující a harmonizující vliv, významně přispívají k jejich vnitřnímu rozvoji a mohou se pro ně stát i prostředky k sebevyjádření, radosti, komunikaci, případně mohou účinně pomoci při zmírňování deficitů v těchto oblastech.

I když sami nemusíme být příliš zdatnými hudebníky, za pomocí jednoduchých, krásně znějících nástrojů můžeme pro děti vytvářet pozitivní hudebně harmonizující atmosféru, můžeme je i nechat spoluúčastnit se na jejím vytváření. Nástroje jako sansula, laděná kalimba, jednoduché lyry, kantele a citery, tubalofon, zvonečky koshi, zvonkohry, xylofony, melodické perkuse, bubínky apod. jsou ideálními nástroji pro tyto účely.

 

V pozdějším předškolním a ranně školním věku si kromě těchto nástrojů děti užijí například i kreativních hudebních zvířátek a budou schopni sofistikovaněji hrát na výše zmíněné nástroje v jejich pokročilejších způsobech vyjádření.

Pozoruhodnými a unikátními nástroji, které pro děti otevírá nové možnosti v jak v předškolních zařízeních, tak doma, jsou rezonanční kolébky a lůžka. "(viz sekce Rezonanční terapie)

 

V hodinách hudební výchovy na základních nebo středních školách (nebo hudební nauky na ZUŠ) mohou být všechny tyto nástroje velmi vítané, přinesou příjemné osvěžení a otevřou nové hravé i expresivní možnosti pro vlastní hlubší kreativitu i vzájemnou hudební komunikaci a souznění : ať už to jsou speciální krásně vyladěné steeldrumy i výše zmíněné melodické perkuse (kigonki, hang drumy, rammerdrumy atd.), různé druhy xylofonů a zvonkoher, kvalitní Orffovy nástroje, kalimby, sansuly, lyry, citery, kantele, různé druhy fléten a spousta dalších nástrojů.