Dotaz na produkt:

Největší výběr hudebních nástrojů pro muzikoterapii, hudební výchovu,
společné muzicírování, relaxaci, harmonizaci.
Projekty a realizace vybavení muzikoterapeutických ateliérů, léčebných center,
školních, vzdělávacích i wellness zařízení.

Bubny a bubínky
Udu
Udu


Udu je perkusní hudební nástroj, který pochází z oblastí Nigérie a patří mezi "aerofony" a "idiofony". Slovu „udu“ znamená v jazyce kmene Ibo „keramika“ a také „mír“.
Udu je keramická nádoba s krátkým hrdlem a kulatým otvorem na boku. Obvyklá výška udu se pohybuje mezi 20 a 50 cm, velké nástroje mají hluboký zvuk, malé vysoký. Průměr otvorů bývá 3 až 7 cm.

Hraním na udu získáme mnoho různých zajímavých zvuků dle techniky hry, která je velmi individuální.
Při hře je možné sedět s nástrojem položeným v klíně nebo na zemi na měkké podložce. Je možné hrát i v sedě na židli nebo ve stoje s nástrojem umístěným na vhodném stojanu. Hrdlo nástroje je třeba nasměrovat svisle nahoru, šikmo nebo vodorovně do strany. Boční otvor může směřovat k dominantní (obvykle pravé) ruce. To odpovídá běžné technice hry na bubny. Opačná orientace, kdy k dominantní ruce směřuje hrdlo, odpovídá technice hry na tabla. Jako podložku pod udu lze použít kruhovou podložku pro tabla nebo tibetskou mísu.

Základní hluboký zvuk vzniká resonancí dutiny nástroje a ozve se při úderu dlaní na boční otvor. Postupným odkrýváním otvoru docílíme charakteristického vibrování zvuku, které lze ovlivňovat způsobem úderu a také částečným zakrýváním otvoru hrdla dlaní druhé ruky. Vyšší hluboké zvuky vznikají při úderech na otvor hrdla. Opět je lze kombinovat se zakrýváním bočního otvoru.
Průměr 27 cm, výška 37 cm

UduVideo ukázka

Video ukázka 2

Video ukázka 3

Video ukázka 4
Udu


6 375,00 Kč
(7 714,00 Kč s DPH)
247,10 € (299,00 € s DPH)

Dostupnost: skladem